BSC negyedik helyezett a Kárpát Meditop kupán

A rendezvényre II. alkalommal kapott meghívást Budakalász Női NBII felnőtt kézilabda csapata. A rendezvény jubileumi 20 éves fennállásának tornáján kiemelkedő baráti vendégszeretet fogadta csapatunkat Vajdasági Ada településén. Budakalász testvérvárosának vezetőinek barátsága összetartozása, teljesen lenyűgözte egyesületünket, mély barátságok kötődtek, a sportvezetők, és a sportolóink között.
A Kézilabda szeretete, és a nyelvi összetartozás, a magyar szív megmutatkozott a pályán, és az egyéb rendezvényeken is. Felemelő volt érezni, hogy határunkon túli magyarok számítanak az anyaországi támogatásra, távolságot legyőző összetartozásra.
A Budakalászi Sport Club a Kárpátaljai Ungvár, és az Erdélyi Székelyudvarhely csapatával folytatott küzdelmekben maradt alul, így a megtisztelő IV. helyen végzett a tornán.
Az eseményt amely az Amatőr női kézilabda egyik legkiemelkedőbb rendezvénye, a Vadvirág Hagyományőrző táncegyesület fellépése, és a közős éneklés tette színessé, és résztvevők számára felejthetetlenné.
A torna helyezettjei, díjazottjai:
 1. Ungvár – Kárpátalja
 2. Borsod Sport Klub – Miskolc
 3. Székelyudvarhely – Erdély
4. Budakalász SC
5. Ada – Vajdaság
6. Naszvad – Felvidék
7. Sepsiszentgyörgy – Erdély
8. Marosvásárhely – Erdély
Különdíjasok:
  • Legjobb kapus: Sánduly Zsófia (Székelyudvarhely)
  • Gólkirálynő: Kacsó Andrea Tamara (Marosvásárhely) 40 gól
  • Legtechnikásabb határon túli játékos: Gogola Zara (Naszvad)
  • Legtechnikásabb anyaországi játékos: Hársfalvi Zsófia (Budakalászi SC.)
  • Legjobb Adai játékos: Zecevic Jelena (Ada)

Az eseményről megjelent egy cikk a budakalasz.hu oldalon, itt olvasható.

 

Írd le véleményed