TAO – TÁMOGATÁS A LÁTVÁNYSPORTOKBAN

TAO támogatás

A sport klubunk 2017/2018-os bajnoki évre benyújtott programját a magyar kézilabda szövetség jóváhagyta a fejlesztés volumene 250 millió. Ennek értelmében egyesületünk a társasági adóval és sporttal kapcsolatos vonatkozó törvények és kormányrendelet alapján jogosult igénybe venni társasági adóból származó támogatásokat. Támogassa szakosztályunkat, hogy kézilabdázóinknak a megfelelő körülményeket tudjuk biztosítani a sikeres sportolóvá válás útján!

A támogatás előnyei:

• A vállalkozás, vagy a társaság leírhatja a támogatás összegét adóalapjából.
  • A csökkentett adóalapból még a támogatás mértékével egyező adókedvezményt is igénybe vehet.
  • Adókedvezmény vehető igénybe, hiszen a felajánlott összeg mértékével csökkenthető a támogatást adó cég adóalapja.

Vagyis kétfajta adókedvezményt érvényesíthetnek a cégek:

• a támogatás összegét elszámolhatják költségként (csökkentve így az adóalapot);
  • a csökkentett adóalap után kiszámított társasági adóból levonható a támogatás teljes összege.

Összességében ez egy reálhozammal járó befektetési forma, mögötte határozott társadalmi felelősségvállalással a sport közvetlen és közvetett értékeinek/céljainak elősegítése érdekében.

Köszönettel:

Lakatos Zoltán